Khum Design; özel mimari projelerde iç mekan bitkilendirme çalışmalarında önemli bir ilki gerçekleştirmiştir. Ev ve iş yerleri dekore ettirilirken, hem mimarlar hem de işverenler tarafından bitkilendirme çok dikkate alınmamakta yada yapay materyaller kullanılmaktadır.

Bitkiler evrenin elinden çıkan sanat eserleridir. Doğanın can damarıdır. Enerjileri birleştiricidir ve değiştiricidir. Bulundukları ortama hayat,huzur ve renk verir…

Ülkemizde mimari projelerin çoğunda yapay bitkiler kullanılmaktadır. Yapay bitki yapaydır, negatif bir enerji bırakır ve hijyen açısından da sağlıksızdır. Bu durumdan kurtulmak ve daha pozitif enerji elde etmek için canlı bitkilerin kullanılması yaşamımız çok önemlidir.

Khum Design olarak; bazen sevdiklerinize hediye edeceğiniz şık bir kaktüs, bazen de evinize koymak istediğiniz hayalinizdeki obje ve bitkiyi doğru öneriler ve şık tasarımlar ile projelendiriyor ve hayallerinizi gerçekleştiriyoruz.

Türkiye’de ilk defa botanikler ile mimarlar  arasında saksı bitkilerini sanata çeviren bir bakış açısı ile Khum Design sektöre yeni bir soluk getiriyor.

Vazo çiçeklerinin binlerce tasarımla şekil değiştirdiği ve sanata dönüştüğü bu dönemde, artık evlerimizde saksı çiçeklerinin de yerini alması şıklık ve canlılığın birleşmesine şahit olmanız dileklerimizle…

İzin verin; hayallerinizde yer alalım.